Lugemisaastat kokkuvõttev nädal

29. november- 3. detsember 2010
Lugemisaasta kokkuvõtteks korraldas 8. a klass mitmesuguseid üritusi. Õpilased organiseerisid õpetajate osalemise üritusest. Õpetajad tutvustasid ühes klassis enda poolt valitud raamatut. Klassides korraldati viktoriin ja selgitati välja, kes oli tähelepanelikum kuulaja. Võitjateks osutusid 4b Anźelika Brazovskihh, 6b Maria Bahtina ja Jevgenia Poznjak, 7b Darja Firsova, 8b Darja Krivodonova, 11a Roman Panov ja Martin Sirel.
9. detsembril korraldati üritus lugemisaasta kokkuvõtete tegemiseks. Kutsutud oli kirjanik, luuletaja Olavi Ruitlane, kes rääkis õpilastele kirjanikuks saamisest ja huvitavatest seikadest oma elus. Draamaring õp. Asta Hiiesalu juhendamisel esitas kaks katkendit A.Lindgren raamatutest „Bullerby lapsed" ja „Väike Tjorven ja pootsman Mooses".
Luulevõisluse teemal „Tunnen oma õpetajat" võitsid 8a klassi õpilased Laura Jõesaar ja Evelina Šegai, 9a klassi õpilased Sigrid Kivistu ja Monika Ferschel.
Ürituse lõppsõna sai meie staažikas õpetaja Vilma Lehtse, kelle tähelepanekuid ja soovitusi kuulasid õpilased suure huviga. Õp.Vilma Lehtse rõhutas lugemise kasulikkust keele arendamisel ja silmaringi laiendamisel.
Lugemisaasta 2010 üritused algasid eelmisel õppeaastal luulevõistlusega „Kodu on nii imeline tavaline paik" ja kirjandite konkursiga „Miks ma loen raamatuid". Luulevõistluse võitjad Aleksei Kubarski ja Martin Hiiesalu kutsuti osalema emakeelepäevale Sõmeru Põhikooli, kogumiku „Kodu on nii imeline tavaline paik" esitlusele.
Kirjandite konkursil osutusid parimateks õpilased Evelina Šegai, Marika Tali, Aleksei Kubarski, Kärolin Bravõi, Evelina Nõmme.
Haridus ja Noorteamet
Haridus- ja Teadusministeerium
Keelekümblusprogramm
Erasmus plus
Tagasikooli
Ivol
KIK