Loodushariduse päeva väljasõit

вкл. .

Loodushariduse päeval 18.05.2015 toimus väljasõit marsruudil Kurtna mõhnad – Jõuga-Illuka-Iisaku oos – Vooremaa – Elistvere loomapark.

Keskkonnaamet kutsus Loodushariduse päevale, mis korraldati Looduskaitsekuu raames, sel aastal Ida-Virumaal venekeelsete koolide õpilasi. Loodushariduse päevaga tunnustati loodusteaduste olümpiaadidel, konkurssidel, viktoriinidel ja teistel üritustel osalenud õpilasi.

Kohtla-Järve Järve Maleva põhikoolist osalesid Elina Ausmees 8b, Liisa Mikson 7a, Artjom Danilov 8c ja Andrei Kolomõtsev 8c klassist. Õpilastega oli kaasas õpetaja Krista Piir. Ekskursiooni juhtis giid Gradislava Jušmanova.

2015 looduskaitsekuu on pühendatud maastike kaitsele. Tutvusime Kurtna mõhnadega Kurtna maastikukaitsealal, peatusime Pannjärve ehituliiva karjääri ääres. Iisaku-Illuka oosil tegima peatuse vadjalaste kääbaskalmistul Jõugal. Iisakul ronisime Tärivere mäe (94 m) vaatetorni ja saime teada, et Ida-Virumaa kõrgeim mägi on sellest aastast Uljaste oos 95 meetriga. Vooremaal heitsime pilgu voortele ja järvedele Raigastvere vaatetornist.

Sõidu sihtkohaks oli RMK Elistvere loomapark, kus saab tutvuda peamiselt Eesti looduses kohatavate loomadega, kes pole mahtunud loomaaeda ja keda enam ei saa loodusesse tagasi lasta, sest nad on inimestega harjunud. Karu Karoliina demonstreeris meiel kõike, mida ta oskab. Ilveste leidmine aedikust nõudis tähelepanelikkust. Põtrade kaitseks olid puudele pandud korvid ümber. Elevust tekitasid halljänesed. Euroopa piisonite kari oli kolinud uude aedikusse. Pisisimetajate vaatlemine lõpetas meie ringkäigu.

Kogusime väljasõidult palju looduselamusi ja saime uusi teadmisi Ida-Virumaa maastike kohta.

Õpetaja Krista Piir

Foto: Martin Sikora

Üksuse IMG_20150518_130252 (1).jpg kuvamine

Haridus ja Noorteamet
Haridus- ja Teadusministeerium
Keelekümblusprogramm
Erasmus plus
Tagasikooli
Ivol
KIK