Ülelinnaline üritus kodanikupäeval

вкл. .

Novembri lõpus tähistatakse Eestis kodanikupäeva. Iga kodanik peaks tundma oma riigi ajalugu ja kultuuri, sealhulgas ka kirjandust.


Maleva Põhikoolis toimus ülelinnaline üritus, mis oli pühendatud tuntud eesti kirjanikule -  Andrus Kivirähk'ile. Miks just temale? Sest see aasta on talle juubeliaasta.


Üritusele, mis toimus eesti keeles, tulid võistkonnad viiest Kohtla-Järve koolist: Ahtme Gümnaasiumist, Tammiku, Slaavi, Kesklinna põhikoolist ja Erakoolist Intellekt. Kuues võistkond oli meie koolist.


Osalejateks olid vene õppekeelega koolide kuuendate klasside õpilased, kes omandavad eesti keelt võõrkeelena. Meie kooli esindasid Maria Dolotova, Viktoria Kuslapp ja Daniil Sergejev 6. C klassist.


Eri koolide õpilased said omavahel tutvuda ja mängu ajal ka suhelda, kuna osalejad jaotati loosiga, sattusid iga kooli õpilased erinevatesse võistkondadesse.


Interaktiivses mängus vastasid õpilased erinevatele küsimustele A. Kivirähk'i elust ja loomingust. Eriti hästi pidid õpilased tundma tema raamatuid "Lotte reis Lõunamaale", "Leiutajateküla Lotte", "Limpa ja mereröövlid" ning "Kaelkirjak". Üllatusülesandeid täites said lapsed vaadata videosid Lottest ja tema sõpradest, otsida tegelaste nimesid tähesegadikus, ühendada omavahel sobivaid sõnu ja koostada lauset silpidest.


Mäng lõppes traditsiooniliselt: osavõtjate autasustamise ja teejoomisega, mille ajal said nii õpilased kui ka õpetajad omavahel suhelda ja muljeid vahetada.


Olga Orlenko

Eesti keele õpetaja

Haridus ja Noorteamet
Haridus- ja Teadusministeerium
Keelekümblusprogramm
Erasmus plus
Tagasikooli
Ivol
KIK